Úvod

ESCO — zubové systémy

Katalog ESCOPDF, 6.4 MB

Společnost Esco Corporation zaujímá více než 45 let přední pozici mezi výrob ci zubových systémů.

Spolupráce s výrobcem, kvalitní servisní zázemí a odborné zkušenosti techniků společnosti František Čeliš EVROPS a.s. zaručují zákazníkům spolupráci s dodavatelem, který nejen výrobky prodává, ale postará se i o jejich případnou montáž a další provoz. V případě potřeby jsou na skladě k dispozici díly pro provedení rychlé opravy a několik servisních vozů.

Pracovní části lopat stavebních a těžebních strojů trpí opotřebením otěrem, což představuje významnou položku v nákladech na provozování strojů. Rychlost a míra opotřebení je závislá na podmínkách, ve kterých tyto stroje pracují. V současné době Esco nabízí nový revoluční systém Esco Ultralok®, který je nejnovější inovací zubového systému pro stavební a těžební stroje. Nové tvary zubů s ještě lepší pronikavostí, delší životností, rychlou, bezpečnou a snadnou výměnou zubů bez použití kladiva umožní zvýšit hospodárnost provozu stavebních strojů, snížit náklady na výměny zubů a prostoje strojů. Tento systém poskytuje plnohodnotnou paletu tvarů, která umožňuje zvolit optimální zub pro všechny práce, ať se jedná o skálu, štěrk, písek, jíl nebo zeminu, Ultralok® nabízí nejlepší řešení, dlouhou životnost, tvarovou přesnost a snadnou manipulaci. V programu jsou i snadno vyměnitelné mezizubové prvky a navařovací komponenty na ochranu vůči otěru.

V nabídce jsou i materiály vysoce otěruodolné o tvrdosti minimálně 700 HBN, který je nanesen na podkladu s dobrou svařitelností. Široká paleta nabídek zubů Super V, Super V2 či zubů Max DRP pro Cat systémy ve stejné kvalitě je samozřejmostí.

Ultralok

V současné době nabízí firma Esco nový revoluční systém Esco Ultralok®, který je nejnovější inovací zubového systému pro stavební a těžební stroje. Nové tvary zubů s ještě lepší pronikavostí, delší životností, rychlou, bezpečnou a snadnou výměnou zubů bez použití kladiva umožní zvýšit hospodárnost provozu stavebních strojů, snížit náklady na výměny zubů a prostoje strojů. Tento systém poskytuje plnohodnotnou paletu tvarů, která umožňuje zvolit optimální zub pro všechny práce, ať se jedná o skálu, štěrk, písek, jíl nebo zeminu, Ultralok® nabízí nejlepší řešení, dlouhou životnost, tvarovou přesnost a snadnou manipulaci.

Super V

Zubový systém ESCO Super V se skládá z adaptéru, korunky a zajištění s pružnou západkou. Adapter je navařen na lžíci a na tento adapter se nasadí korunka zubu a zajistí se proti uvolnění. Přední část adapteru má šroubovité osazení pro korunku zubu, který činí uvedený systém jedinečný v tom, že korunka zubu se na adapter nasadí šroubovitým způsobem a následně zajistí proti uvolnění. Přesná výroba adapterů a zubů zajišťuje dokonalé spojení adapteru a zubu jako celek. Korunky zubů jsou odlévány speciální technologií a po celou dobu své životnosti si zachovávají samoostřící schopnost.

SV2

Firma Esco jako jeden z předních výrobců dílů pro lomy představuje světovou špičku v zubovém systému ESCO SV2® určenou pro těžební průmysl. Tento systém je nejlepší inovací ke splnění požadavků zákazníků a jedná se o kompletní sestavu zubů a adapterů pro hydraulická rýpadla, lžíce nakladače a jiná zařízení používaná při těžbě.

Výhody systému Esco SV2®:

  • Delší životnost.
  • Lepší pronikavost.
  • Bezpečnější výměna.
  • Zesílený adapter.
  • Neměnná kvalit.

Max DRP

Společnost ESCO má ve svém výrobním programu zuby Max DRP což je přímá náhrada za zuby Cat systém J (zajištění čepem a kroužkem). Předností zubů Max DRP je zesílené tělo zubu, lepší průnik do zubu materiálu, odolnost vůči otěru a rozšířená zadní část zubu pro ochranu adaptéru.

Ripper

Esco nabízí širokou paletu korunek pro rozrývače dozérů všech váhových tříd. Pokud potřebujete rozpojit tvrdou horninu pomůže vám kvalitní rozrývač upevněný na násadě rypadla. V nabídce jsou rozrývače od minirypadel až po velká rypadla, či pro dozéry.

Otěruvzdorné materiály

Esco nabízí širokou škálu otěruvzdorných materiálů pro různé typy aplikací. Otěruvzdorné plechy, otěrové výměnné elementy lopat, ESCO Vida materiály s tvrdostí přes 700HBB. Všechny tyto produkty slouží k ochraně lopat, lžic, či komponentů kde je kladen vysoký požadavek na otěr. Proto se tyto produkty nejvíce vyžívají v lomech či těžkém průmyslu.

Břity

Dodáváme kvalitní břity na stavební stroje válcované nebo ESCO lité.
Válcované břity jsou kvalitní s vysokým obsahem uhlíku určené pro práce ve vysokém abrazivním prostředí a pro stroje všech váhových kategorií a typů.
Esco lité břity jsou určeny převážně pro stroje vyšší váhové kategorie jako je Cat D8, D10 či Komatsu D155, D275.

Hroty pro frézy a příslušenství

Nabízíme ucelený sortiment hrotů pro frézy k frézování vozovek, betonu a skály pro stroje všech značek. Kvalitní frézovací hrot jsou zárukou nízkých provozních nákladů a dlouhé životnosti. V nabídce jsou i držáky k navaření či díly potřebné k opravě fréz. Pokud používáte námi dodávané hroty pro frézování můžete se spolehnout na vysoký výkon a ekonomicky výhodný provoz.

Lopaty a lžíce

Nabízíme lžíce a lopaty pro stroje hmotnostní kategorie od 0,5 do 50tun v provedení SD, HD a HDD.

Lžíce a lopaty SD jsou určeny pro použití v mírně abrazivních materiálech třídy těžitelnosti 1 - 4 (hlína, směs hlíny a písku, měkké horniny). Provedení SD již dobře odolává opotřebení díky vhodné volbě otěrových materiálů. Je určeno pro běžné rýpání, nakládání a bagrování.

Lžíce a lopaty HD jsou nejvyráběnější a nejžádanější kategorií. Své využití najdou při práci ve středně těžitelném materiálu třídy 5 - 6 (jíl, směs jílu a kamene, stavební suti a jiné středně abrazivní materiály).

Lžíce a lopaty HDD jsou určeny pro těžbu těžce těžitelných materiálů (třídy 5 a vyšší).